Кожній людині, яка веде здоровий спосіб життя, не завадить дізнатися про свою довжину кроку при ходьбі та в бігу. Це допоможе правильно підрахувати обсяг регулярного тренувального навантаження для досягнення хорошої спортивної форми. Дізнавшись цей параметр, наприклад, ви зможете з великою точністю підрахувати пройдену відстань, маючи лише крокомір. Давайте розберемося, чому розмір кроку у всіх відрізняється, які стандартні критерії при пробіжці та ходьбі та як дізнатися свої показники.
Параметри, що впливають на довжину кроку
Під довжиною кроку мають на увазі відстань між носками стоп при пересуванні. Цей показник залежить від багатьох факторів:
- Зріст. Вважають, що чим вище людина, тим ширший у неї крок.
- Вік. У людей старше 50 років, а також у дітей та підлітків розмір кроку коротший, ніж у дорослих людей.
- Стать. Вважається, що кроки у чоловіків за однакового росту довші, ніж у жінок.
- Дорожнє покриття та наявність зручного взуття. Звичайно, при ходьбі або пробіжці у спортивному взутті по ідеально рівному дорожньому покриттю крок буде значно ширшим, ніж під час руху по засніжених стежках у незручних зимових чоботях. На стійкому покритті, наприклад, на тротуарі або на стадіоні, крок довший, ніж при бігу по дорозі. Також під час руху вгору кроки будуть коротшими і частішими, ніж при спуску з гори – у цьому випадку вони стануть довгими та рідшими.
- Швидкість пересування. Ширина кроку залежить від того, чи спізнюється людина кудись, просто ходить або вирішила бігти. Чим більша швидкість пересування, тим ширшим стає крок.
- Наявність спортивної підготовки. У спортсмена, котрий постійно тренується, має гарну розтяжку, розмір кроку більший, ніж у людини без спортивної підготовки.
Яка середня довжина кроків при ходьбі та бігу
Довжина кроку – найважливіший критерій для людей, які активно займаються спортом та інтенсивними тренуваннями з чітко продуманою програмою. Також при заняттях на бігових доріжках або еліптиках іноді необхідно вносити в систему такий параметр для більш точного налаштування.
Величина кроку залежить від швидкості руху. Середньостатистичні показники такі:
- Найдовший крок – у бігуна. Цифра для людини, що біжить, знаходиться в межах 110-115 см. При використанні правильних технік бігу довжина залишається приблизно однаковою незалежно від того, як саме біжить спортсмен: підтюпцем, спринтерським або марафонським темпами. Швидкість бігу змінюється не за рахунок скорочення відстані між стопами, а при зниженні частоти рухів.
- Під час ходьби розмір кроків менше, ніж при бігу, і становить зазвичай близько 70-80 см. Неважливо, чи ви прогулюєтеся чи крокуєте в спортивному темпі, не варто намагатися кардинально змінити довжину. Якщо спробувати крокувати ширше при ходьбі, замість позитивного ефекту, є ризик отримати запалення зв’язок і захворювання суглобів.
На критерій впливає не лише зріст, а й тип статури. Наприклад, доросла людина зі зростом 1,8 м має довжину кроку 75-80 см. Але число суттєво відрізняється у людей при однаковому зрості з різною комплекцією. Ширина кроку у людини з довгими ногами більша, ніж у людини, у якої ноги коротші. Людям з надмірною вагою складніше пересуватися, тому довжина зазвичай на 15-30% менше, ніж у людей зі стандартною комплекцією.
Прямий вплив на цифру також має вік. Коли ми говоримо про усереднені значення, то маємо на увазі дорослих людей віком 18-50 років. У людей старше 50 років довжина кроку зменшується приблизно 20% порівняно із молодими людьми подібної комплекції. Приблизна цифра для підлітка становить 50 см, дитини – 35 см.
читати
- Скандинавська ходьба: користь, правильна техніка, поради початківцям
- Продукти з високим вмістом білку
Скільки кроків в кілометрі
За хвилину при середній ході, коли людина йде в стандартному темпі з розміром кроку 70-85 см, кількість кроків становить 70-90. Ще за давніх часів на Русі використовувалася крокова міра довжини, що становила близько 72 см.
Враховуючи середні показники, можна сказати, що кількість кроків на 1000 метрів становить 1200-1550. При швидкому бігу їх число в одному кілометрі скорочується до 800-900.
Підрахувати, скільки кроків за 1 км дуже легко. Для цього достатньо 1000 поділити на 0,7 (середня довжина кроку). У результаті виходить близько 1429 кроку. Звичайно, для кожної людини цифра відрізнятиметься в залежності від її індивідуальних особливостей.
Добре поставлений біговий темп свідчить, що людина ефективно застосовує свою енергію. У разі правильної техніки пересування під час ходьби або бігу значно скорочується ризик отримання травм.
Ходьба або біг із занадто великою амплітудою негативно впливають на стан хребта, колін, спричиняє перенапругу м’язів. При широкій амплітуді енергія розтрачується неефективно, тому такого темпу складно дотримуватися протягом всього забігу.
Способи виміру довжини кроку
Незважаючи на всі нюанси, такі як вік, статура, стать, взуття, застосовується єдина формула, що дозволяє дізнатися про середній розмір кроку. Для цього достатньо знати лише свій зріст, адже саме цей параметр вважається основним.
- Щоб визначити показник для людини, що біжить, її ріст Р множать на коефіцієнт, що дорівнює 0,65.
- Дізнатися значення для людини, що йде, можна, скориставшись формулою: ріст/4 + 37.
Якщо ви маєте стандартну комплекцію, можете скористатися однією з наведених вище формул або будь-яким онлайн-калькулятором. Якщо ви не довіряєте формулам та бажаєте отримати максимально точне значення, пропоную кілька способів розрахунку досвідченим шляхом.
- Метод “мокрий слід”. Слід пробігти деяку відстань по снігу чи мокрому піску, щоб залишилися сліди. Виходячи з вашого стилю бігу, перевірте дистанцію між носками або п’ятами. Повторіть невеликий забіг кілька разів, вимірюючи відстань кожного разу. Наприкінці обов’язково усередніть отримане число.
- Пройти або пробігти дистанцію 50 або 100 м. Під час бігу чи ходьби підрахуйте кількість кроків. У результаті розділіть відстань на отримане число, щоб дізнатися про довжину. Повторіть забіг кілька разів для порівняння результатів та розрахунку найточнішого показника.
Експерти радять кожній дорослій людині за день проходити щонайменше 10 тисяч кроків. Це означає, що щоденна відстань, пройдена здоровою людиною, повинна бути в межах 6,5-8 км. Але, як показує практика, в середньому людина проходить на день близько 6500 кроків.
Щоб підрахувати кількість пройдених у день кроків, не обов’язково купувати крокомір або рахувати. Я просто завантажила спеціальний додаток на смартфон, який працює анітрохи не гірше. Дуже приємно отримати повідомлення наприкінці дня: “Ви пройшли 10 000 кроків”.
На закінчення ще раз хочу наголосити, що кожна людина індивідуальна. Підганяти себе під узвичаєні стандарти не завжди правильно. Такий підхід може навіть погіршити ваші результати. Пам’ятайте, головне – це ваша любов до бігу! Продовжуйте тренуватися та досягати нових вершин!
Обкладинка: Pexels \ Pixabay