Що таке кіноа?
Кіноа – це насіння рисової лободи, яке отримало шалену популярність в дієтології та звання справжнього суперфуду не просто так. У складі цієї зернової культури присутня багата кількість вітамінів та мікроелементів, що позитивно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту та імунної системи організму. Кіноа – це суперфуд, який посідає одну з перших сходинок у харчовому «хіт-параді» прихильників здорового харчування. Крім цього, рисова лобода дуже корисна для швидкого та безпечного схуднення, тому багато дівчат включають цю культуру до свого раціону, і дуже задоволенні результатом споживання продукту.
Чим корисна кіноа?
Кіноа, як і будь-яка крупа, має безліч корисних властивостей для здоров’я людини. У її складі є вітаміни та мінерали, що покращують роботу шлунку, спрощують процес травлення їжі, нейтралізують дію вільних радикалів та активізують процеси обміну речовин.
Користь від вживання насіння рисової лободи важко переоцінити, адже воно не лише насичує організм корисними нутрієнтами, а й допомагає уникнути безлічі хвороб. Зверніть увагу на головні властивості цього корисного і смачного продукту:
- Високий вміст магнію забезпечує відчуття ситості, а також допомагає подолати стрес. На фоні вживання кіноа, покращуються функції нервової системи та зникає бажання «заїдати» негативні емоції шкідливою та висококалорійною їжею.
- Кіно має великий вміст клітковини, тому ця культура позитивно впливає на роботу шлунку та кишківника. Рисова лобода позбавляє токсинів та захищає від шкідливого впливу вільних радикалів.
- Антиоксиданти, що містяться в складі кіноа, дозволяють ефективно долати депресивні розлади та допомагають відстрочити прояви перших ознак старіння організму.
- Амінокислоти, а також вітаміни стимулюють обмінні процеси та покращують роботу важливих органів та систем.
Особливе значення насіння рисової лободи має для людей, що прагнуть втратити зайву вагу та отримати струнку та підтягнуту фігуру. Про переваги кіноа в дієтичному раціоні читайте далі у статті.
Вживання кіноа для схуднення
Кіноа містить багату кількість рослинного білка, що виступає своєрідним будівельним матеріалом для м’язів та тканин. Цей продукт ідеально пасує вегетаріанцям, оскільки його багатий склад може повноцінно замінити ті компоненти, що містяться в м’ясі.
Кіноа – це культура, яка не містить глютену. Саме тому, це насіння можна застосовувати як на класичній, так і на спеціальній дієті, що має чинити лікувальний ефект. Люди, які хочуть виключити зі свого раціону харчування глютен, можуть сміливо обирати кіноа для вживання на постійній основі.
Насіння рисової лободи має зовсім невелику калорійність та низький глікемічній індекс. Це означає, що продукт сприяє поступовому насиченню їжею та є безпечним для людей, в яких трапляються різкі коливання рівня глюкози в крові.
читати
Завдяки низькій калорійності та високій харчовій цінності, кіноа користується високою популярністю серед прихильників здорового способу харчування. Вживання цього насіння активізує метаболічні процеси, які відповідають за прискорене травлення та сприяє швидкому та безпечному схудненню.
За своїми властивостями, кіноа дуже близька до шпинату та буряку. Культура має солодкуватий присмак з відчутними горіховими нотками. Такий продукт є не просто дуже корисним для здоров’я та схуднення, а ще й дуже смачним, тому страви з кіноа більшість смакує із превеликим задоволенням.
Цікавий факт: вчені NASA ще у 1990-х роках обрали кіноа в якості ідеального продукту харчування у довготривалих космічних подорожах. Головна причина такого вибору – це високий вміст якісного білка. На думку вчених, ця крупа є універсальною, адже з неї можна готувати безліч смачних та корисних страв. Крім цього, кіноа можна вирощувати навіть на космічних станціях.
Як готувати кіноа: максимум користі та смаку в тарілці
Перш за все, крупу треба ретельно промити. Це необхідно зробити декілька разів, щоб уникнути гіркого присмаку в готових стравах. Насправді, процес приготування кіноа майже не відрізняється від приготування гречаної або рисової крупи. Щоб отримати смачну розсипчасту кашу, необхідно варити крупу в пропорції 1:2 (1 частина крупи, 2 частини води).
Готувати кіноа краще в закритому посуді, протягом 15-20 хвилин на слабкому вогні. Наприкінці приготування, кашу необхідно підсолити та додати олію за смаком. Для того, щоб готова крупа мала більш багатий та насичений смак, можна розжарити крупу на сковороді.
Пам’ятайте про те, що під час приготування насіння рисової лободи збільшується майже у 3 рази, тому обирайте посуд оптимального розміру. Після приготування страви з кіноа, її треба залишити в закритій посуді ще на 5-7 хвилин, а потім – ретельно перемішати виделкою.
Кіноа – це дійсно універсальна та «невибаглива» крупа, адже її можна готувати будь-яким способом:
- на плиті;
- в мікрохвильовій печі;
- в мультиварці;
- в духовій шафі.
На плиті кіноа вариться приблизно 10-15 хвилин після кипіння. В духовій шафі розсипчастий гарнір буде готовий через 20-25 хвилин після закипання при температурі 180-190 градусів.
Мультиварка також підходить для приготування смачної кіноа. Для цього треба обрати режим «тушкування», в якому страва буде готуватись приблизно 20 хвилин.
Максимально швидко кіноа можна приготувати в мікрохвильовці. Для цього, крупу треба промити, перекласти в глибоку тарілку та залити холодною водою, додавши трошки солі. Посуд накривається кришкою та вмикається максимальна потужність на 5 хвилин. Далі, крупу варто ретельно перемішати та поставити ще на 2 хвилини, щоб вода повністю зникла.
Дієтичні рецепти з кіноа
Багато людей задаються питанням, чи можна їсти кіноа, якщо вони на дієтичному харчуванні? Відповідь, однозначно – так. При цьому, кіноа буде корисною для тих, хто мріє схуднути, а також для тих, кому прописали лікувальне харчування для покращення травлення.
Якщо ви хочете втратити зайву вагу, кіноа допоможе вам прискорити метаболізм та запустить процеси розчину жирових запасів та трансформації вуглеводів в енергію.
The New York Times разом із фірмою Morning Consult проводило опитування серед членів Американської асоціації харчування (ASN) з приводу найкорисніших продуктів харчування. Вони склали список з 52 продуктів, в який входить насіння рисової лободи. На кулінарному сайті «The New York Times» зібрані близько 160 смачних рецептів, більшість з яких відноситься до здорового харчування.
Якщо ви мрієте розпочати знайомство з кіноа з користю для здоров’я, пропонуємо вам декілька смачних рецептів, які не залишать байдужими навіть справжніх гурманів.
Боул з кіноа та лосося
Складники: 1 ст.л. кіноа, 0,7 кг лосося без шкіри, 1/3 ст. та 2 ст.л. соєвого соуса, 1/3 ст. та 2 ст.л. мирина, ¼ рисового оцту, 1 ст.л меду, 3 зуб. часника, 1 ст.л. натертого імбиру, зелена цибуля, 3 ст.л. рослинної олії, овочева суміш (можна взяти капусту бок-чой, приблизно 0,5 кг), натерта цедра лимона та 2-3 шматочка для подачі.
В якості основи страви виступає відварена кіноа, яка заправлена соєвим соусом. Готова крупа розподіляється між кількома глибокими чашами та зверху покривається шматочками смаженого лосося в соусі териякі та обсмаженою овочевою сумішею.
Перед смаженням лосося його треба декілька хвилин маринувати у соусі териякі. Щоб приготувати цей соус, треба взяти соєвий соус, рисове вино, мед, а також імбир з часником. Перед подачею страви, можна прикрасити її зеленою цибулею та шматочком лимона.
Кіноа з зеленню
Складники: 1,5 ст. кіноа, 2,5 ст. підсоленого курячого бульйону, ¼ ст. лимонного соку. Для заправки: ¼ ст. оливкового масла, ¼ ст. лимонного соку, ¾ ст. дрібно нарізаних листів базиліку, ¼ ст. дрібно нарізаних листів петрушки, 1 ст.л. подрібнених листів чебрецю, 2 ч.л. лимонної цедри.
В невеликій каструлі необхідно змішати курячий бульйон, лимонний сік та кіноа, та відварювати крупу протягом 10-15 хвилин після кипіння, додавши трохи солі за смаком.
В тарілці змішайте лимонний сік, оливкову олію та зелень. Після приготування крупи, полийте її заправкою та ретельно змішайте.
Кіноа – це універсальна крупа, яка може стати чудовою основою для приготування смачних та корисних дієтичних-страв. Сміливо експериментуйте з рецептами та відкривайте для себе нові кулінарні шедеври з користю для здоров’я та фігури.
Смачного!
Обкладинка: Pexels / Mật