Інтервальне голодування – популярна методика схуднення, яка дозволяє втратити зайві кілограми без шкоди для здоров’я. Сутність цього методу схуднення полягає в організації процесу харчування по годинах за різними схемами, які пропонують експерти у сфері дієтології.
Одна з головних переваг інтервального голодування – це можливість повноцінно харчуватись, не відмовляючись від улюблених страв. Основне правило полягає у тому, що прийоми їжі повинні бути в певні інтервали часу (звідти й назва методу). Під час голодування організм починає процес активного самоочищення на клітинному рівні, використовуючи для своїх потреб усе, що йому непотрібне. Таким чином, за 16 годин голодування людина позбавляється шлаків та токсичних речовин, які отруюють її тіло та порушують протікання багатьох важливих процесів життєдіяльності.
ПРИЙМАЙ УЧАСТЬ В ОНЛАЙН-ЗАБІГАХ І ОТРИМАЙ ДОДАТКОВУ МОТИВАЦІЮ ДЛЯ ТРЕНУВАНЬ, А ТАКОЖ: КРУТІ МЕДАЛІ ТА НОМЕРИ; ПОДАРУНКИ ВІД СПОНСОРІВ; ЗАРЯД ЕНЕРГІЇ.
БІЛЬШЕ НА САЙТІ: HTTPS://PACE.COM.UA/
Засновником методу інтервального голодування вважається Йосінорі Осумі – японський біолог, який довів, що харчування у певні проміжки часу доби сприяє запуску процесу аутофагії. Дотримуючись інтервального голодування, в організмі починається глибоке очищення на клітинному рівні та активізуються процеси регенерації. Наукове дослідження, результати якого опубліковані у виданні Nature Aging, підтверджують користь від інтервального голодування та запевняють в тому, що дана методика запобігає передчасному старінню організму. Окрім анті-ейдж ефекту, даний спосіб схуднення суттєво покращує якість життя людини та чинить позитивний вплив на ключові показники її здоров’я.
ПІДПИШИСЬ НА НАШІ СОЦМЕРЕЖІ ПЕРЕД ТИМ ЯК ЧИТАТИ ДАЛІ
Інтервальне голодування – схеми та їх особливості
Існує декілька схем періодичного голодування, які розраховані на різний рівень підготовки: початковий, середній чи провідний. Кожна з них має свої часові обмеження, але принцип в них однаковий – певний проміжок часу відводиться на прийоми їжі, а решта часу – на голодування.
Схема 16/8
Це – найпопулярніший та найпростіший варіант харчування «по годинах», в рамках якого харчуватися можна протягом 8 годин в день, а протягом 16 годин можна пити лише воду, чай або чорну каву без цукру. Такий режим харчування набирає популярність серед людей, які слідкують за своїм здоров’ям та мріють розпрощатися із зайвою вагою без стресу для організму.
Під час утримання від їжі, в організмі запускаються процеси утилізації жирових запасів, а також всього непотрібного для здорового існування (шлаків, токсинів, вільних радикалів тощо).
Інтервали харчування людина може обирати самостійно, враховуючи свій робочий або тренувальний графік та спосіб життя. Наприклад, час на харчування може бути з 10 ранку до 18 годин, а час на голодування – з 18 до 10 ранку відповідно.
Схема 20/4
Ця схема може підійти для тих людей, які вже мають досвід голодування, тому що для того, щоб витримати 20 годин без їжі, організм повинен бути добре підготовленим. Тобто, їсти можна лише протягом 4 годин, а 20 годин потрібно голодувати. Але, цю схему голодування рекомендовано використовувати тільки підготовленим людям і протягом короткого проміжку часу (наприклад, один раз на тиждень чи один раз на місяць).
Деякі дієтологи вважають, що регулярне використання схеми 20/4 може призвести до проблем із травною системою, тому практикувати цей вид інтервального голодування не зовсім безпечно. Впроваджувати таку схему харчування в своє життя можна лише під наглядом спеціаліста.
Користь інтервального голодування – не лише у схудненні
Якщо ви вирішили спробувати інтервальне голодування, пам’ятайте, що за допомогою цього методу харчування можна не лише втратити зайву вагу, а й відчутно покращити здоров’я та самопочуття.
Є дослідження, опубліковані в журналі National Library of Medicine, які свідчать про користь інтервального голодування для запобігання розвитку онкологічних захворювань. По результатах цього дослідження науковці зробили висновок, що під час утримання від їжі організм для забезпечення основних процесів життєдіяльності починає використовувати усе непотрібне, в тому числі, ракові клітини. Тобто, під час голодування ракові пухлини починають зменшуватись у розмірах та у деяких випадках, повністю зникають.
Крім цього, інтервальне голодування чинить позитивний вплив на більшість процесів в організмі:
- прискорює процес схуднення;
- омолоджує організм на клітинному рівні;
- знижує рівень холестерину в крові;
- нормалізує рівень глюкози;
- покращує стан мікрофлори кишківника;
- активізує роботу головного мозку та покращую когнітивні функції.
Щодо схуднення, інтервальне голодування за схемою 16/8 значно прискорює цей процес. Про це свідчать результати досліджень, в яких йде мова про те, що методика періодичного голодування допомагає швидше скинути вагу, ніж просте дотримання правил здорового харчування.
читати
Оптимальне меню
Для того, щоб отримати максимум користі від інтервального голодування, бажано зробити своє меню смачним та збалансованим. Наприклад, може бути три основних прийоми їжі та два додаткових. Основою раціону повинні стати злакові культури, овочі, яйця, молочні та м’ясні продукти. Смачним доповненням мають бути фрукти та горіхи.
Дієтологи рекомендують продукти з великою кількістю крохмалю (картоплю, хліб чи рис) вживати у першій половині дня. На обід краще їсти крупи у поєднанні з білковими продуктами та овочевими салатами. На вечерю ідеально вживати рибу, овочі, курку чи індичку, а також молочні продукти, які покращують процес травлення.
Чи може зашкодити інтервальне голодування
Будь-яка дієта чи спосіб харчування не будуть універсальним засобом для всіх людей. Комусь підходить один спосіб вживання їжі, а комусь – зовсім інший, тому на початку впровадження інтервального голодування варто прислуховуватись до свого організму і робити висновки.
Дієтологи та спеціалісти у сфері інтервального голодування не радять переходити на цей режим харчування, у разі наявності:
- проблем у роботі шлунково-кишкового тракту;
- порушень з боку роботи нирок та печінки;
- захворювань імунної системи;
- цукрового діабету;
- гіпотонії.
Окрім цього, якщо в анамнезі є захворювання серцево-судинної системи, та людина перебуває на дієтичному харчуванні для покращення роботи серця, перед впровадження інтервального голодування слід порадитись із лікарем.
Якщо у вашому житті присутній постійний стрес, інтервальне голодування може лише додати проблем та спровокувати нові переживання. В цьому випадку краще просто оптимізувати свій раціон та наситити його корисними продуктами.
Інтервальне голодування може заподіяти шкоди у дитячому та підлітковому віці (до 16 років), а також жінкам у період вагітності та годування груддю.
Таким чином – інтервальне голодування не є панацеєю та підходить далеко не усім бажаючим. Але, у багатьох випадках, саме за допомогою періодичного утримання від їжі люди можуть покращити своє здоров’я та позбутися зайвої ваги без занадто жорстких харчових обмежень.
Результати від інтервального голодування
Якщо основний запит – це схуднення, під час інтервального голодування можна скинути зайву ваги швидко та максимально безпечно. Кількість втрачених кілограмів буде залежати від початкової ваги. Наприклад, людина, яка має 20 зайвих кілограмів, схудне швидше, ніж людина, що хоче позбутися 4-5 кілограмів.
Приблизно, протягом місяця можна схуднути на 4-5 кілограмів, якщо хоча б 5 разів на тиждень дотримуватись схеми харчування 16/8.
Під час інтервального голодування людина починає правильно харчуватися, а її раціон «очищується» від некорисних продуктів. В процесі такого режиму харчування в організмі людини прискорюються обмінні процеси та запускається інтенсивна втрата ваги.
Якщо ви займаєтесь спортом та хочете зберегти м’язову масу під час голодування, необхідно включати в раціон харчування білкові страви (м’ясо, рибу, яйця, молочні продукти).
Щоб не зірватись з інтервального голодування, пийте достатню кількість води, а також чай, каву чи трав’яні напої які дозволяються під час «голодного» періоду доби. З часом, організм налаштується на нову схему харчування та зможе отримати максимальну користь і навіть задоволення від інтервального голодування.
Обкладинка: Pexels / Miguel á Padriñán