Зовсім недавно український борщ внесли в Список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Позаяк бігуни звикли до вуглеводного завантаження з макаронів та підтримання сольового балансу під час старту гелями й ізотоніками, ми вирішили показати, що актуальна українська кухня також має що запропонувати сучасному спортсмену. Разом з Prynada Ukrainian Cafe, де можна не лише смачно пообідати національними стравами, а й провести корпоратив у Українському стилі, ми підготували три найпопулярніші національні страви, які пасуватимуть як бігуну, так і будь-якому спортсмену взагалі.
ПІДПИШИСЬ НА НАШІ СОЦМЕРЕЖІ ПЕРЕД ТИМ ЯК ЧИТАТИ ДАЛІ
Звісно ж, борщ
На сьогодні існує більше семидесяти рецептів приготування борщу! Серед нетрадиційних інгредієнтів фігурують вишні, яблука, ягоди, риба, в’юни, бичачий хвіст. А у містечку Борщів на Тернопільщині щороку проходить фестиваль «Борщ’Їв», де можна спробувати різноманітні варіації національної страви.
Для бігунів борщ корисний тим що:
- легко і швидко засвоюється;
- містить прийнятну кількість вуглеводів і жирів, а також багато рідини;
- є теплі варіанти для холодної пори року і холодні для літа;
- містить буряк, який у вареному вигляді не втрачає своїх корисних для відновлення організму після навантажень властивостей та підвищує загальну витривалість.
Борщ можна спробувати після (а іноді і під час) багатьох трейлів та ультратрейлів. Якщо ж ви не хочете чекати наступного забігу, то в меню Prynada Ukrainian Cafe є борщ з реберцем-гриль та українськими смаколиками.
Деруни
Кількість рецептів дерунів чи не більша за кількість варіантів борщу. Разом з тим ця страва популярна у наших сусідів, а також в Німеччині, Швейцарії, Швеції, в Ізраїлі та навіть у США. Перший письмово зафіксований рецепт датується 1830-м роком у куховарській книзі Яна Шиттлера.
Основним інгредієнтом виступає картопля, а додатковими можуть бути, наприклад, цукіні. Деруни подають з сиром, сметаною, смальцем, грибами, а в Prynada Ukrainian Cafe і з лососем.
Їх можна використовувати як заміну макаронам при вуглеводному завантаженню для урізноманітнення меню бігуна перед стартом.
Вареники з вишнями
Цей солодкий десерт, який містить багато вуглеводів, чудово підходить як перекус перед забігом або після нього для відновлення запасів енергії. Перед подачею вареники змащують вершковим маслом та посипають цукром. Також цукор можна покласти в кожен вареник при ліпленні. Зазвичай їх подають зі сметаною.
Калорійність звичайно зашкалює, але після десяти чи більше кілометрів за спиною це саме те що треба щоб відновити втрачений глікоген.
Бонус. Соління
Разом з потом під час бігу виділяються солі, необхідні для коректної гідратації організму. Їх нестача може призвести до порушень в засвоєнні спожитої води та як наслідок теплового удару. Інший негативний аспект це розлади у проходженні нервових імпульсів та поява судом, зазвичай у задній поверхні стегна, квадрицепсах та ікрах.
ЧИТАТИ
Для підтримання балансу солей у нормі можна використовувати ізотоніки. Але на пунктах харчування та гідратації також можна зустріти мариновані огірки, які дають такий же ефект. Ще одним корисним фактором, що притаманний солінням є їх властивість перебивати приторний смак гелів та ізотоніків, що залишається після їхнього вживання.
Цей матеріал створено разом з нашим партнером Prynada Ukrainian Cafe. Це український ресторан для сучасних українців. Тут не буде “шароварщини” але ви відкриєте новий погляд на старі традиції. Це прояв молодої і модної України, яка має що дати світові.
Дизайн інтер’єру в стилі city folk вміщує ще один український елемент Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО – Петриківський розпис, відтворений за традиційними канонами, без попереднього нанесення контурів і без використання вимірювальних інструментів.
Та основне це, звісно, кухня. У Prynada Ukrainian Cafe можна спробувати класичні страви адаптовані під смаки теперішніх українців. Саме тут ви відкриєте для себе актуальну українську кухня і дізнаєтесь багато нового про традиційну.
Важливим аспектом для поточної ситуації в країні є наявність бункеру-укриття та генератора. Тому тут спокійно можна провести корпоратив, ділову зустріч і фуршет та відсвяткувати весілля чи день народження.
Завжди нагадуємо і зробимо це ще раз) Тестуйте їжу та напої перед офіційними стартами, бо їх засвоєння дуже індивідуальна річ. Хтось може перетравити тарілку вареників на бігу, а комусь не лізе і гель.
Бігайте на здоров’я!
Обкладинка: Pexels / Polina Tankilevitch